Milan Pospíšil

Topolská 742

53701 Chrudim

 

Tel.:

725 246 121

 

e-mail:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bytové vodoměry

Bytové vodoměry lze rozdělit na suchoběžné a mokroběžné.

 

Suchoběžný mechanický vodoměr  

může byt jednovtokový, vícevtokový i Woltman. Prostor počítadla je od hydraulické části oddělen tlakovou deskou, přenos otáčení hřídelky je proveden magnetickou spojkou přes stěnu tlakové desky. Magnet je obvykle 2, 4 nebo 6ti pólový. Je-li magnet odstíněn stínícími kroužky, pak je vodoměr „antimagnetický“, lze jej tedy hůře ovlivnit vnějším magnetickým polem. Počitadlo může byt hermetizováno.V oblasti magnetu se mohou zachytit magneticky vodivé nečistoty (okuje apod.) a zablokovat ložisko lopatkového kola.

 

Mokroběžný mechanický průtokoměr

může byt jednovtokový i vícevtokový. Počitadlo je ponořeno v kapalině a je pod tlakem. Nevýhodou je možnost zanesení počítadla nečistotami a vodním kamenem z kapaliny. Výhodou je absolutní antimagnetičnost.

 

Suchoběžné vodoměry

Radiový antimagnetický vodoměr ENBRA ER-AM

Bytový vodoměr ER-AM je suchoběžný jednovtokový vodoměr vyznačující se mimořádně zdařilou konstrukcí s použitím mnoha technických vylepšení. To spolu s precizní výrobou zajišťuje mimořádnou přesnost měřidla nejen při ustáleném průtoku vody, ale také při rychlém náběhu a doběhu průtoku, což je zvláště důležité při používání pákových baterií.

 

Vodoměr EV - EV I

Jednovtokový lopatkový vodoměr EV je určen především pro domácnosti (rodinné domky, instalační jádra v nájemních domech), kde je možno využít možnosti obou montážních poloh.

 

Systémový vodoměr Wehrle MODULARIS

Systémový vodoměr Wehrle MODULARIS je určen především pro měření spotřeby vody v bytových domech a administrativních a průmyslových objektech. Od běžně používaných vodoměrů se odlišuje tím, že je ho možno při montáži nebo v průběhu užívání osadit několika typy systémových modulů, které umožňují kromě vizuálního odečtu také odečet na dálku.

 

Vodoměr USF-USC, USLF-USLC

Bytový suchoběžný vodoměr USF-USC, USLF-USLC je určen především pro měření spotřeby teplé a studené vody v bytových domech a administrativních budovách. Suchý číselník je oddělen od hydraulické části a umožňuje měření kalné, vápenaté vody se sedimentujícími částicemi.

 

Mokroběžné vodoměry

 

Vodoměr DBRF, DBRC "DOMUS"

Bytový mokroběžný vodoměr DOMUS je určen především pro měření spotřeby teplé a studené vody v bytových domech a administrativních budovách. Od běžně používaných vodoměrů se odlišuje tím, že jeho číselník je společně s měřicím mechanismem zatopen měřenou kapalinou a přenos údajů na číselník je přímo mechanicky bez spojky. Tím odpadá jakékoli ovlivnění měřených hodnot z vnější strany měřidla.