Milan Pospíšil

Topolská 742

53701 Chrudim

 

Tel.:

725 246 121

 

e-mail:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Indikátory topných nákladů

 

Byty jsou zpravidla zásobovány topným médiem z několika stoupaček, a pokud by k měření tepla byly použity standardní měřiče tepla, muselo by jich být použito několik v každém bytě. To by bylo velmi náročné jak z hlediska instalace, potřebného místa, tak i cenově. Proto se pro rozdělování nákladů na vytápění domu mezi konečné spotřebitele nepoužívají zpravidla měřiče, ale indikátory, které jsou osazeny na otopných tělesech. Tyto indikátory indikují střední povrchovou teplotu otopného tělesa v čase. Hodnota náměru každého indikátoru se vyhodnotí v poměru k náměrům ostatních indikátorů a získané hodnoty se rozúčtují podle vyhlášky 372/2001 Sb. Výsledkem je stanovení výše úhrady nákladů na teplo každého ze spotřebitelů.

 

Indikátory s vizuálním odečtem

Při odečtech těchto indikátorů je nutné, aby spotřebitel (zpravidla uživatel bytu nebo nebytového prostoru) umožnil přístup k indikátoru. Výhodou těchto indikátorů je nízká cena, vysoká spolehlivost a dlouhá životnost baterie.


Indikátory s radiovým odečtem a jednosměrnou komunikací

Výhodou těchto indikátorů je, že obsahují radiový vysílací modul a lze je odečítat na dálku bez nutnosti vstupovat do bytu. Tento typ indikátorů vysílá trvale v nastaveném období odečtů.

Indikátory s radiovým odečtem a obousměrnou komunikací

Od předchozí skupiny se odlišují zejména tím, že obsahují jak vysílač tak i přijímač. Data vysílají pouze na vyžádání

 

Indikátor topných nákladů Qundis Caloric 5 BASIC

Značkový dvoučidlový indikátor topných nákladů využívající nejmodernější technologii společnosti Qundis. Indikátor je dodáván v kompaktním provedení (pro přímou montáž na otopné těleso) s možností dodatečného připojení odděleného čidla. Indikátor je dodáván ve třech modifikacích - provedení BASIC.